Facebook

Клітинка не здає позицій!

Речі в клітинку – безсмертний тренд та вічна класика. Один простий візерунок відкриває масу нових можливостей. Це і повсякденні образи, і урочисті наряди, і строгий офіційний дресскод. Залежно від виду, забарвлення, матеріалу та фасону одягу, клітинку можна носити завжди та повсюди.

Ще в 60-х роках її почали активно експлуатувати дизайнери по всьому світу: вона стала відмінним доповненням агресивної моди того часу. Клітинка може бути суворою та лаконічною або яскравою та екстравагантною, вона не має стилістичних, статусних і вікових обмежень. Мабуть, це одне з найбільш універсальних забарвлень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Варіації клітинки

Крім класичної шотландської клітинки, знайомої багатьом по кілтам шотландців, є й маса інших варіацій:

 - Гленчек – спадщина монархів і вельмож, професійно перероблена геніальною француженкою Коко Шанель. Саме вона зробила особливе плетіння трендом. В її костюмах і жакетах незмінно зустрічається саме це сіре поєднання темних і світлих смуг.

 - Віші – візерунок, який отримав назву на честь французького містечка, де і був винайдений. Така клітинка – елемент кантрі чи провансу. Традиційне забарвлення – червоний або синій на білому тлі.

 - Пепіта – дрібна двоколірна клітина, зазвичай – чорно-біла або чорно-коричнева. Плетіння – саржеве або полотняне. Часто використовується для пошиття домашнього текстилю, постільної білизни, піжам.

 - Куряча або гусяча лапка – ще одна ідея Коко Шанель, яка до сих пір вважається показником витонченого смаку. Плаття такого забарвлення стали мастхевом відразу після виходу фільму «Сніданок у Тіффані».

 - Гінем – проста яскрава клітинка на білій основі. Зазвичай це бавовняна тканина, розкреслена вертикальними і горизонтальними смугами.

 - Аргайл – ромбовидна клітина за принципом шахової дошки. Вважається, що це забарвлення шотландського клану з однойменної області. В 50-х роках таке забарвлення стала культовим, та періодично повертається в моду досі.

 - Нова – знаменита клітинка Burberry, яка регулярно використовується англійцями всюди: від підкладок верхнього одягу до аксесуарів.

І це ще не повний список варіантів. Так що всім, хто вважає клітинку нудною та одноманітною, варто придивитися до її відмінностей.

З чим і як носити?

Клітинка в моді – максимально різноманітна.

 - У поєднанні з ніжними та повітряними тканинами, яскрава клітинка дозволяє створювати водночас романтичні і оригінальні образи. Наприклад, сорочка у клітинку з легкою спідницею плісе.

 - З джинсами та спортивним взуттям вийде простий і практичний повсякденний образ.

 - Для урочистого виходу можна поекспериментувати з різними фасонами суконь в клітинку. Залежно від забарвлення та розмірів малюнка, ефект може бути діаметрально різними.

 - Зараз популярні джинси та брюки з різноманітними латками. І тут клітинка дозволяє експериментувати з декором.

 - Клітинка в аксесуарах – зовсім безпрограшний варіант. Шарфи, рукавички, сумки, пояси, парасольки та інші дрібниці допоможуть урізноманітнити образ, додати йому фарб або елегантності.

 - Особливе місце на подіумах і вулицях займає стиль гранж, який знову сповна відхопив своє. Для цього класичну клітинку можна сміливо міксувати з шкірою, грубими черевиками, незвичайними поясами і неформальними аксесуарами.

А поповнити гардероб модними і стильними обновками можна у нас! Garcia – це поєднання актуальних трендів з бездоганною якістю!