Facebook

Історія виникнення джинсів. Ви цього не знали!

Сьогодні мінімум кілька пар джинсів знайдеться в гардеробі кожної сучасної людини. Але що ми насправді знаємо про історію такого популярного та практичного повсякденного одягу?                                                                                                 

Ось лише кілька цікавих фактів:

 - Деним, з якого шиються джинси – це тканина особливого саржевого плетіння. У ній використовуються дві нитки – пофарбована в синій основа та незабарвлений уток. Саме так виходить характерна джинсова фактура та колір. Кращий денім (serge de Nimes) виготовляли у французькому Німі, звідки й пішла назва.

 - Само слово «джинси» прийшло з італійської Генуї. Місцеві матроси потребували міцної, дешевої та практичної тканини замість парусини. Використовували її не тільки для пошиття штанів, але й з суто утилітарною метою. Наприклад, накрити вантаж. Називалася така тканина «дженес» або ж «джинс», в залежності від вимови.

 - Ще в 1750-му році у французькій «Книзі зразків текстильної промисловості» згадується вісім видів штанів, схожих на сучасні джинси.

 - З часом моряки впровадили моду і на джинсовий кльош. Сині бавовняні розширені штани згадуються ще Стівеном Декатуром на початку 19-го століття. Їх можна було легко і швидко підгорнути перед роботою на палубі.

 - Історія сучасних джинсів пов'язана з ім'ям Леві Штрауса, який довгий час шив намети з парусини. У 1853-му році до нього з проханням про міцні та добротні штани звернувся місцевий золотошукач.

 - Згідно з іншою версією, винайшов джинси Джейкоб Девіс, ремонтник одягу для гірників. Саме він розробив класичну модель: синій денім, накладні кишені та заклепки від кінської збруї по кутах, щоб вони довше не рвалися. Але у нього не було коштів на придбання патенту, чим і скористався Леві Штраусс.

 - У 1873-му році Леві Штраусс та Джейкоб Девіс отримали патент на провадження своїх штанів. А найближчим часом остаточно перейшли на денім. Практичний одяг поступово просочилася в маси, хоча і залишався прерогативою робітників і ковбоїв.

 - Показовий прецедент стався з американським джаз-кантрі виконавцем Бінгом Кросбі, який постійно носив джинси, підкреслюючи свою близькість з народом. Через це одного разу його викинули з бару за неналежний вигляд. Після цього він зшив джинсовий смокінг.

 - Позначилася на популярності джинсів і молодіжна мода. Граючи в ковбоїв, діти на ранчо потім поверталися по домівках в міста, але не поспішали розлучатися з улюбленими синіми штанами. Поступово ця мода перейшла й на дорослих.

 - У 1953-му вийшов фільм «Дикун» з Марлоном Брандо, де його роль – чарівний «поганий хлопець» в джинсах та на мотоциклі. Після колосального успіху фільму полички з джинсами в магазинах стрімко спорожніли.

 - Історія «Garcia Jeans» почалася в 1977-му році, в невеликому італійському містечку Урбанія. Саме там Мауріціо та Ізабель Гарсія створювали свої перші нестандартні моделі. Протягом найближчих трьох років бренд зі своєю концепцією остаточно сформувався. Поступово він вийшов на міжнародний ринок. Розширювалося виробництва, з'явилися власні пральні, створювалися нові лінійки для дорослих і підлітків.

 - До 2011-го року мережа «Garcia Jeans» налічувала близько 400 магазинів, 50 з яких – монобрендові. Фірмову продукцію також можна було придбати у 2000 мультибрендових магазинах в різних країнах. Якщо ви до цих пір не можете підібрати ту саму модель, якщо мрієте про якість за доступною ціною, якщо ви цінуєте речі з історією та ідеєю – звертайтеся до нас в «Garcia Jeans»!