Facebook

Від міні до максі. Види жіночих спідниць

Сьогодні здається, що спідниці завжди були невід'ємною складовою жіночого гардеробу. Насправді ж з давніх часів і протягом декількох тисячоліть їх активно носили і жінки, і чоловіки. До сих пір окремі варіації залишаються частиною національних костюмів ряду країн по всьому світу.

Перша спідниця як окремий елемент жіночого гардеробу в сучасному її розумінні з'явилася тільки в 16-му столітті, в Іспанії. Вона була широкою, об'ємною і багатошаровою. Часто такі спідниці додатково набивалися кінським волосом. Ходити в них було важко і складно.

Поступово з'явилися каркасні моделі. Система з обручів пристібалася до корсету, а поверх надягала тканинна спідниця. Наступний етап – подушки на стегнах, які з'явилися у Франції та Італії.

Більш практичні і зручні прямі та драпіровані спідниці увійшли в моду тільки в 17-му столітті. На піку популярності багатошаровості кількість цих шарів могло досягати декількох десятків.

До 18-го сторіччя знову повернулися об’єми та каркаси. Популярні були мережива і під'юбники. Поступово з'явився сучасний кринолін, що дозволяє при мінімальній вазі підтримувати форму. У 20-му столітті поширилися екстремально вузькі довгі спідниці, в яких практично неможливо було ходити. Змінювалися фасони, моделі і довжина, поки їх різноманітність не досягла сучасної.

Види спідниць по довжині

Основна класифікація будь-яких спідниць, незалежно від крою – по довжині:

 - Максі. Спідниці до щиколотки або в підлогу. Можуть бути теплими з щільних тканин і навіть не утепленій підкладці, або легкими, з тонких натуральних матеріалів, на літо. Підходять власницям різних фігур, візуально витягають і роблять фігуру більш стрункою.

 - Міді. Спідниці до коліна чи нижче. Міді – універсальна довжина офіційного дресскоду. Бувають діловими, наприклад – класична спідниця-олівець, або вільними повсякденними, наприклад – джинсова або барвисте напівсонце.

 - Міні. Короткі спідниці вище коліна. Вимагають обережного вибору та поєднань, щоб виглядати доречно. Найкраще сидять на високих струнких дівчатах.

Іноді в окрему категорію виділяють спідниці мікро, що нагадують широкий пояс. Такий варіант – скоріш для літнього відпочинку, ніж повсякденного носіння.

Популярні фасони

Варіантів фасонів та моделей спідниць сьогодні безліч. Постійно дизайнери пропонують все більш оригінальні рішення, класифікувати які за однією ознакою вже практично неможливо.

Але завжди актуальними залишаються найпоширеніші класичні моделі:

 - Олівець. Облягаюча вузька спідниця, найчастіше – з розрізом для зручності ходьби. Жіночний, елегантний і універсальний фасон, який поєднується практично з будь-яким верхом.

 - Спідниця в складку. Ніжна, трохи легковажна, легка модель. Може бути різної довжини, з кількома широкими або численними вузькими складками.

 - Тюльпан. Трохи вище коліна, вузька внизу і об'ємна зверху. Добре виглядає з приталеним верхом та підходить високим дівчатам, підкреслює вигини і візуально додає об'єм в стегнах.

 - Бочонок. Має об’єм і по талії, і по низу. Шиється з підкладкою, за рахунок чого і досягається форма.

 - Плісе. Спідниця в дрібну складку, яка створюється за рахунок спеціальної хімічної обробки тканини. Не мнеться і не розпрямляється.

 - Дзвіночок. Широка, зазвичай святкова спідниця, що розширюється від вузької талії донизу.

 - Сонце. Стильна модель, що одержала назву за особливості пошиття. Технічно це коло з отвором для талії. Може бути будь-якої довжини.

 - Клинка. Візуально нагадує сонце, але шиється з декількох клинів, за рахунок чого і досягається обсяг.

 - Багатоярусна спідниця. Плавно розширюється донизу за рахунок додавання більш широких ярусів. Популярні літні багатоярусні спідниці в підлогу.

А підібрати стильні і модні обновки для гардероба можна у нас. Речі «Garcia Jeans» поєднують в собі якість, надійність і красу. Наш одяг стане безпрограшної основою для образу!