Facebook

Чоловічі сорочки та види комірців

Правильно підібрана сорочка – основа будь-якого успішного образу. У гардеробі сучасного чоловіка офіційні моделі сусідствують з невимушеними повсякденними.

Всі їх можна умовно класифікувати на дві категорії:

 - Класичні. З м'яких, тонких, класичних тканин, стриманих кольорів. Найчастіше – пастельних. Малюнок практично непомітний (наприклад, дрібна смужка) або відсутній зовсім. Нижня частина – вигнута, акуратно заправляється в штани. Жорсткий комір тримає форму при носінні краватки. Такі сорочки поєднуються з костюмами та є основною офіційного дресскод.

 - Спортивні. Шиються з різних матеріалів, включаючи фланель чи денім. Кольори, малюнки, орнаменти можуть бути будь-якими. Низ – зазвичай прямий. Такі сорочки бувають вільними або приталеними, звичайними або видовженими. Комір – традиційно м'який, не носиться з краватками. Допустима наявність декору, кишень, клепок, кнопок, тощо.

При виборі потрібно звернути увагу на наступні нюанси:

 - Рукав повинен починатися чітко по лінії плеча, не вище, не нижче і без складок;

 - Застібки не повинні занадто натягатися навіть в приталених облягаючих моделях;

 - На спині або над поясом не повинно бути складок чи повітряних бульбашок;

 - Оптимальна довжина сорочок навипуск – до середини задніх кишень штанів;

 - Застібка – звичайна, на планці або потайна, в залежності від моделі та призначення;

 - Важливо, щоб між коміром і шиєю уміщався великий палець, інакше застебнута сорочка буде душити.

Форми комірців

Важливий критерій вибору чоловічих сорочок – форма коміра. Насправді їх набагато більше, ніж може здатися на перший погляд.

По-перше, це класичний, широкий або подовжений комір. Класичний – найпоширеніший і універсальний. Широкий візуально збалансує вузьке, різке, трикутне обличчя. Подовжений – візуально витягує, але не підходить для короткої шиї.

За типом крою коміри бувають:

 - Кент. Універсальна класика, однаково підходить під піджак, краватку і повсякденний образ.

 - Акула. Широкий французький комір з краями, що розходяться. Підходить під широкі краватки з об'ємним вузлом. Не підходить під смокінг, френч, вузькі краватки.

Таб. Відрізняється наявністю перемички із застібкою, яка зазвичай ховається піджаком і краваткою.

 - Метелик. Комір-стійка з гострими краями, що розходяться під 45 градусів. Добре поєднується з краваткою-метеликом і декоративними хустками.

 - Кромбі. Широкий прямокутний комір, краї якого спрямовані вниз. Простий і нейтральний.

 - Ітонський. Закруглений комір, який добре гармонує з приталеними піджаками.

 - Варно. М'який комір з щільної тканини, що підходить під жилети та светри.

 - Баттен-даун. Щільний, з фіксованою формою. Пристібається до сорочки гудзиками. Зазвичай зустрічається на спортивних повсякденних моделях. Не підходить для офіційного стилю.

 - Мандарин. Невисокий комір-стійка без відкладених країв. Легко облягає шию і носиться зі всілякими куртками і пальто.

Крім того, відрізняються сорочки і видом манжет. Найчастіше вони бувають звичайними на ґудзиках або кнопках, або французькими – з двома отворами під запонки.

А підібрати стильні, модні і якісні чоловічі сорочки можна у нас. При виготовленні речей "Garcia Jeans" поєднує сучасні технології, багатий досвід і ручну роботу, щоб наші речі носилися з задоволенням.